Bialorus.pl na Facebook
Twórcy kultury :: artykuł

Aniempandystau Michał

2010-01-12, 16:08

 

Urodził się w Mińsku, w 1964r. Ukończył Mińską Uczelnię Artystyczną. Mieszka w Mińsku, pracuje jako dekorator, menadżer. Poeta. Podstawowymi dziedzinami jego pracy artystycznej są: grafika narracyjna, plakat, znak, nastrój, kolor, styl.

Ukończył Mińską Wyższą Szkołę Artystyczną.

Pracował jako redaktor artystyczny w piśmie „Biarozka”.

Autor tekstów piosenek dla zespołów rockowych: Bonda, NRM, Nowaje nieba, IQ48, i innych. Autor koncepcji, idei, tekstów „Narodnaha Albom (1997) uznanego za album roku w Białorusi.


Autorskie wystawy artystyczne:

Pilango Galery, Berlin (Niemcy); Roskild (Dania); Ratz Fatz Galery, Berlin (Niemcy),
Teatr NN, Lublin (Polska): Pilango Galery, Berlin (Niemcy); Horlshol, Kopenhaga (Dania); Win Art. Galery, Berlin (Niemcy).


Zbiór wierszy:
Atekstacyi, Mińsk 1998

Wróć do :: Twórcy kultury :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Twórcy kultury :: najnowsze artykuły

Adamowicz Sławomir

Urodził się 8 marca 1962 roku na stacji Unieżma (obwód archangielski) w Rosji. Ukończył studia na Wydziale Filologicznym Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego. Pracował jako (...)

Paźniak Zianon

Urodził się 24 kwietnia 1944 roku w Subotnikach (obwód grodzieński). Ukończył Białoruski Instytut Teatralno- Artystyczny. Teatroznawca, kulturoznawca, poeta, doktor historii (...)

Baradulin Ryhor

Urodzony 24 lutego 1935 roku w Grodku (Obwód Witebski). Ukończył białoruski Uniwersytet Państwowy w 1959 roku. Pracował w periodykach, wydawnictwach „Biełaruś”, (...)

Paszkiewicz Aleś

Urodził się 11 września 1972 roku na Sluczczynie. Ukończył filologiczny wydział Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu oraz studia doktorskie. Poeta, prozaik, literaturoznawca, publicysta. (...)

Kamocki Aleś

bard, poeta, filozof Urodził się 9 czerwca 1958 roku w Borysowie latach 1975-1976 uczył się w muzycznej uczelni w klasie klarnetu (Maładzieczna). W 1977-1979 latach służył w wojsku. (...)