Bialorus.pl na Facebook
Twórcy kultury :: artykuł

Paszkiewicz Aleś

Źródło: Kamunikat.org / 2010-01-11, 15:15

Urodził się 11 września 1972 roku na Sluczczynie. Ukończył filologiczny wydział Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu oraz studia doktorskie.

Poeta, prozaik, literaturoznawca, publicysta. Członek Związku Białoruskich Pisarzy i Białoruskiego Związku Dziennikarzy.

Autor książek:

„Njabiesnaja sirwjenta” – poezja (1994)

„Paljac woli” – ( 2001 powieść dokumentalno-historyczna o ustanowieniu białoruskiej państwowości w 10-20 latach XX wieku).

„Krug” – (2006 powieść).

Monografie literaturoznawcze: „Zwarotnyja darogi” (2001) i „Koncepcja funkcjonowania narodowego w białoruskiej literaturze” (2002)

Wróć do :: Twórcy kultury :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Twórcy kultury :: najnowsze artykuły

Adamowicz Sławomir

Urodził się 8 marca 1962 roku na stacji Unieżma (obwód archangielski) w Rosji. Ukończył studia na Wydziale Filologicznym Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego. Pracował jako (...)

Aniempandystau Michał

  Urodził się w Mińsku, w 1964r. Ukończył Mińską Uczelnię Artystyczną. Mieszka w Mińsku, pracuje jako dekorator, menadżer. Poeta. Podstawowymi dziedzinami jego pracy artystycznej (...)

Paźniak Zianon

Urodził się 24 kwietnia 1944 roku w Subotnikach (obwód grodzieński). Ukończył Białoruski Instytut Teatralno- Artystyczny. Teatroznawca, kulturoznawca, poeta, doktor historii (...)

Baradulin Ryhor

Urodzony 24 lutego 1935 roku w Grodku (Obwód Witebski). Ukończył białoruski Uniwersytet Państwowy w 1959 roku. Pracował w periodykach, wydawnictwach „Biełaruś”, (...)

Kamocki Aleś

bard, poeta, filozof Urodził się 9 czerwca 1958 roku w Borysowie latach 1975-1976 uczył się w muzycznej uczelni w klasie klarnetu (Maładzieczna). W 1977-1979 latach służył w wojsku. (...)