Bialorus.pl na Facebook
Społeczeństwo :: artykuł

Białoruś oferuje turystykę medyczną

Łukasz Leoniuk

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2017-02-13, 11:10

Placówki służby zdrowia z Grodna rozpoczęły akcję informacyjną, której celem jest przyciągnięcie pacjentów z województwa podlaskiego. Na leczenie i zabiegi na Białoruś przyjeżdżają obywatele już ponad 70 państw z całego świata, wśród nich do tej pory nie było Polaków. Szansą na zmianę tej sytuacji stworzyło zniesienie wiz dla osób odwiedzających Grodzieńszczyznę.   

- Nasz szpital jest placówką świadczącą kompleksowe usługi i powinien wzbudzić zainteresowanie pacjentów z Polski. Oferta placówki obejmuje m.in. rezonans magnetyczny, chirurgię plastyczną, ortopedię czy ginekologię. Wiemy, że w Polsce usługi medyczne są świadczone na wysokim poziomie, ale naszym atutem jest ich cena – są o 30-40 procent tańsze – informuje kierownik grodzieńskiej placówki Alaksandr Hawrylik.

Informacje na temat możliwości leczenia czy wykonywania zabiegów w Grodnie są dostępne na stronie internetowej szpitala, a także w Punkcie Informacji Turystycznej w Białymstoku. Zabiegi i badania wykonywane na Białorusi przez pacjentów z Polski nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wróć do :: Społeczeństwo :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Społeczeństwo :: najnowsze artykuły

Protest w obronie Kuropat

Od poniedziałku trwa akcja protestacyjna przeciwko budowie centrum biznesowego w bezpośrednim sąsiedztwie uroczyska Kuropaty pod Mińskiem, które jest miejscem pochówku (...)

Władze Mińska nie dały zgody na marsz z okazji Dnia Woli

Aktywista ruchu „O Wolność” Alaksandr Rusiewicz otrzymał z Miejskiego Komitetu Wykonawczego odmowę na wniosek złożony 6 stycznia w sprawie pozwolenia organizacji marszu (...)

„Marsz Oburzonych Białorusinów” w Mińsku

Na demonstracji przeciwko dekretowi prezydenta wprowadzającemu podatek od bezrobocia w centrum białoruskiej stolicy zebrało się koło 2 tysięcy osób. Protest, którego inicjatorem (...)

Konfiskata samochodu liderowi opozycyjnej organizacji

Zmiciera Daszkiewicza – współprzewodniczącego Młodego Frontu BNF – odwiedzili komornicy sądowi i bez uprzedzenia skonfiskowali samochód. Auto zostało zabrane (...)

„Marsze nie darmozjadów” przejdą w całej Białorusi

15 marca w Dniu Konstytucji ulicami białoruskich miast planowane są marsze przeciwników prezydenckiego dekretu nr 3 „O zapobieganiu wsparcia socjalnego”. Według tego (...)