Bialorus.pl na Facebook
Społeczeństwo :: artykuł

„Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013”

Piatro Sawicz

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2013-12-10, 11:18

Z programu Współpracy Transgranicznej „Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013” na Białorusi jest realizowane 41 projektów, które mają na celu, między innymi, wzrost konkurencyjności obszarów przygranicznych, poprawę jakości życia na tych terenach oraz współpracę we wspólnych inicjatywach społeczności lokalnych. Większa część z tych projektów jest na etapie realizacji i finalizacji, ale są takie, których beneficjenci, na specjalnie organizowanych kursach i seminariach, dopiero uczą się jak prawidłowo wykorzystać środki i składać finansowe sprawozdania z zakończonych inwestycji.

- Wszystkie etapy naborów wniosków zostały już zakończone, a wnioskodawcy z ostatniego etapu mają teraz dwa miesiące, aby przyswoić reguły i zasady Programu. Chcę zaznaczyć, że Program dotyczy nie tylko przygranicznych obwodów Białorusi, ale obejmuje też obwód miński i homelski – poinformował kierownik przedstawicielstwa Programu w Brześciu, Maksim Ałdanau.

Całkowity budżet programu „Polska-Białoruś-Ukraina” na lata 2007-2013 wynosi 202,9 miliony EUR, w tym ze środków Unii Europejskiej - 186,2 miliony EUR. Wszystkie działania w ramach projektów muszą zakończyć się do 31 grudnia 2015 roku.

Wróć do :: Społeczeństwo :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Społeczeństwo :: najnowsze artykuły

Swiatłana Kul-Sialwiestrawa zwolniona z Uniwersytetu w Grodnie

Doktor historycznych nauk Grodzieńskiego Państwowego Uniwersytetu Swiatłana Kul-Sialwiestrowa nie będzie miała przedłużonego kontraktu z uczelnią. Oficjalnym powodem jest „słaba (...)

Białoruski internet pod kontrolą

Od 1 stycznia 2015 roku białoruska wirtualna przestrzeń zostanie objęta „troskliwą” i szczegółową kontrolą ze strony państwa. Wynika to z przyjętych wczoraj przez (...)

Zmiany w połączeniach kolejowych Białystok - Grodno

Od połowy grudnia w Polsce obowiązuje nowy rozkład kursowania pociągów. Jedną ze zmian na Podlasiu jest likwidacja jednego połączenia na trasie Białystok – Grodno. Do tej (...)

Alaksandr Fiaduta: to książka o Grodnie i jego mieszkańcach

W najnowszej książce zatytułowanej „Mój maleńki Paryż”, białoruski pisarz, dziennikarz, były więzień polityczny Alaksandr Fiaduta opowiedział o swoim dzieciństwie, (...)

"Choinka-wyszywanka” na centralnym placu Mińska

Na Kastrycznickim placu w Mińsku trwa ozdabianie świątecznej choinki. Wyjątkowość tego wydarzenia stanowi fakt, że choinka będzie ozdobiona białoruskim narodowym ornamentem. O ile (...)