Bialorus.pl na Facebook
Społeczeństwo :: artykuł

„Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013”

Piatro Sawicz

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2013-12-10, 11:18

Z programu Współpracy Transgranicznej „Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013” na Białorusi jest realizowane 41 projektów, które mają na celu, między innymi, wzrost konkurencyjności obszarów przygranicznych, poprawę jakości życia na tych terenach oraz współpracę we wspólnych inicjatywach społeczności lokalnych. Większa część z tych projektów jest na etapie realizacji i finalizacji, ale są takie, których beneficjenci, na specjalnie organizowanych kursach i seminariach, dopiero uczą się jak prawidłowo wykorzystać środki i składać finansowe sprawozdania z zakończonych inwestycji.

- Wszystkie etapy naborów wniosków zostały już zakończone, a wnioskodawcy z ostatniego etapu mają teraz dwa miesiące, aby przyswoić reguły i zasady Programu. Chcę zaznaczyć, że Program dotyczy nie tylko przygranicznych obwodów Białorusi, ale obejmuje też obwód miński i homelski – poinformował kierownik przedstawicielstwa Programu w Brześciu, Maksim Ałdanau.

Całkowity budżet programu „Polska-Białoruś-Ukraina” na lata 2007-2013 wynosi 202,9 miliony EUR, w tym ze środków Unii Europejskiej - 186,2 miliony EUR. Wszystkie działania w ramach projektów muszą zakończyć się do 31 grudnia 2015 roku.

Wróć do :: Społeczeństwo :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Społeczeństwo :: najnowsze artykuły

Czy w Białymstoku powstanie rondo „Żołnierzy Wyklętych”?

Radni z Forum Mniejszości Podlasia zgłosili sprzeciw, aby imieniem żołnierzy polskiego podziemia, którzy w czasie wojny i w okresie powojennym pacyfikowali białoruskie wsie na (...)

Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku

Od wczoraj w budynku Podlaskiej Opery i Filharmonii w Białymstoku odbywa się dwudniowy Wschodni Kongres Gospodarczy. Dzisiejszy dzień otworzył prezydent Bronisław Komorowski, który (...)

Aleś Bialacki ze swoją książką w Grodnie

W Grodnie odbyło się pierwsze, po wyjściu na wolność, publiczne spotkanie z przewodniczącym Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiasna” Alesiem Bialackim. Głównym punktem (...)

Modernizacja przejścia granicznego Połowce-Piaszczatka

Przejście Piaszczatka na granicy polsko-białoruskiej zostanie oddane do eksploatacji w styczniu 2015 r. – poinformował naczelnik brzeskich służb celnych Uładzimir Arłouski. "Oddanie (...)

Białoruś i Rosja pracują nad wprowadzeniem wspólnej wizy

O rozmowach na ten temat poinformował sekretarz generalny Państwa Związkowego Białorusi i Rosji Ryhor Rapota w rosyjskim Niżnym Nowgorodzie na II Międzynarodowym Szczycie Biznesowym.  „Przy (...)