Bialorus.pl na Facebook
Społeczeństwo :: artykuł

„Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013”

Piatro Sawicz

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2013-12-10, 11:18

Z programu Współpracy Transgranicznej „Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013” na Białorusi jest realizowane 41 projektów, które mają na celu, między innymi, wzrost konkurencyjności obszarów przygranicznych, poprawę jakości życia na tych terenach oraz współpracę we wspólnych inicjatywach społeczności lokalnych. Większa część z tych projektów jest na etapie realizacji i finalizacji, ale są takie, których beneficjenci, na specjalnie organizowanych kursach i seminariach, dopiero uczą się jak prawidłowo wykorzystać środki i składać finansowe sprawozdania z zakończonych inwestycji.

- Wszystkie etapy naborów wniosków zostały już zakończone, a wnioskodawcy z ostatniego etapu mają teraz dwa miesiące, aby przyswoić reguły i zasady Programu. Chcę zaznaczyć, że Program dotyczy nie tylko przygranicznych obwodów Białorusi, ale obejmuje też obwód miński i homelski – poinformował kierownik przedstawicielstwa Programu w Brześciu, Maksim Ałdanau.

Całkowity budżet programu „Polska-Białoruś-Ukraina” na lata 2007-2013 wynosi 202,9 miliony EUR, w tym ze środków Unii Europejskiej - 186,2 miliony EUR. Wszystkie działania w ramach projektów muszą zakończyć się do 31 grudnia 2015 roku.

Wróć do :: Społeczeństwo :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Społeczeństwo :: najnowsze artykuły

10 rocznica zamordowania Weraniki Czarkasawaj

Minęło dziesięć lat od dnia śmierci niezależnej białoruskiej dziennikarki, korespondentki gazety „Salidarnaść” Weraniki Czarkasawaj. Została bestialsko zamordowana we własnym (...)

Zmiany w przepisach ruchu drogowego na Białorusi

Na głównych białoruskich drogach można już jeździć szybciej. Nowe przepisy przewidują też, że od 1 grudnia u naszych wschodnich sąsiadów będzie obowiązek jazdy na oponach (...)

Działacze z Biarozy przeciwko karze śmierci

10 października w Międzynarodowym Dniu przeciwko Karze Śmierci obrońcy praw człowieka i działacze demokratycznych organizacji z Biarozy podpisali i wysłali pocztówki zaadresowane (...)

Pawieł Siewiaryniec: zatrzymanie na granicy

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bruzhach białoruskie służby graniczne zatrzymały jednego z liderów opozycyjnej partii Białoruska Chrześcijańska Demokracja Pawła (...)

Kursy „Mowa czy kawa” dotarły do Warszawy

Na darmowe kursy języka białoruskiego można będzie teraz uczęszczać w stolicy Polski. Na pierwsze spotkanie przyszło ponad 50 osób, wśród których byli Białorusini, (...)