Bialorus.pl na Facebook
Społeczeństwo :: artykuł

„Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013”

Piatro Sawicz

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2013-12-10, 11:18

Z programu Współpracy Transgranicznej „Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013” na Białorusi jest realizowane 41 projektów, które mają na celu, między innymi, wzrost konkurencyjności obszarów przygranicznych, poprawę jakości życia na tych terenach oraz współpracę we wspólnych inicjatywach społeczności lokalnych. Większa część z tych projektów jest na etapie realizacji i finalizacji, ale są takie, których beneficjenci, na specjalnie organizowanych kursach i seminariach, dopiero uczą się jak prawidłowo wykorzystać środki i składać finansowe sprawozdania z zakończonych inwestycji.

- Wszystkie etapy naborów wniosków zostały już zakończone, a wnioskodawcy z ostatniego etapu mają teraz dwa miesiące, aby przyswoić reguły i zasady Programu. Chcę zaznaczyć, że Program dotyczy nie tylko przygranicznych obwodów Białorusi, ale obejmuje też obwód miński i homelski – poinformował kierownik przedstawicielstwa Programu w Brześciu, Maksim Ałdanau.

Całkowity budżet programu „Polska-Białoruś-Ukraina” na lata 2007-2013 wynosi 202,9 miliony EUR, w tym ze środków Unii Europejskiej - 186,2 miliony EUR. Wszystkie działania w ramach projektów muszą zakończyć się do 31 grudnia 2015 roku.

Wróć do :: Społeczeństwo :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Społeczeństwo :: najnowsze artykuły

Od maja czynne "sezonowe" przejście graniczne z Białorusią

Już od 1 maja granicę z Białorusią można będzie przekraczać przez rzeczne przejście graniczne Rudawka-Lesnaja na Kanale Augustowskim. Jest to jedyne tego rodzaju przejście w Polsce. Osoby (...)

Mińsk: Czarnobylski Szlak 2015

W niedzielę w stolicy Białorusi odbyła się tradycyjna akcja upamiętnienia rocznicy katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Organizatorami corocznego przemarszu ulicami Mińska (...)

Czarnobylski Szlak – 26 kwietnia w Mińsku

Miejski komitet wykonawczy w Mińsku wydał zgodę na przeprowadzenie corocznego marszu upamiętniającego katastrofę elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Pod wnioskiem do władz miasta podpisali (...)

Zmarł Alaksandr Nadsan

W Londynie, w wieku 89 lat, zmarł białoruski duchowny, wizytator apostolski dla grekokatolików za granicą i rektor Białoruskiej misji katolickiej w Wielkiej Brytanii Alaksandr (...)

Otwarcie przejścia granicznego Połowce – Piaszczatka

Po rozbudowie i modernizacji otwarto przejście graniczne Połowce – Piaszczatka, które od dziś ma status międzynarodowego. Od 1 kwietnia w Połowcach oprócz, jak do (...)