Bialorus.pl na Facebook
Społeczeństwo :: artykuł

„Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013”

Piatro Sawicz

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2013-12-10, 11:18

Z programu Współpracy Transgranicznej „Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013” na Białorusi jest realizowane 41 projektów, które mają na celu, między innymi, wzrost konkurencyjności obszarów przygranicznych, poprawę jakości życia na tych terenach oraz współpracę we wspólnych inicjatywach społeczności lokalnych. Większa część z tych projektów jest na etapie realizacji i finalizacji, ale są takie, których beneficjenci, na specjalnie organizowanych kursach i seminariach, dopiero uczą się jak prawidłowo wykorzystać środki i składać finansowe sprawozdania z zakończonych inwestycji.

- Wszystkie etapy naborów wniosków zostały już zakończone, a wnioskodawcy z ostatniego etapu mają teraz dwa miesiące, aby przyswoić reguły i zasady Programu. Chcę zaznaczyć, że Program dotyczy nie tylko przygranicznych obwodów Białorusi, ale obejmuje też obwód miński i homelski – poinformował kierownik przedstawicielstwa Programu w Brześciu, Maksim Ałdanau.

Całkowity budżet programu „Polska-Białoruś-Ukraina” na lata 2007-2013 wynosi 202,9 miliony EUR, w tym ze środków Unii Europejskiej - 186,2 miliony EUR. Wszystkie działania w ramach projektów muszą zakończyć się do 31 grudnia 2015 roku.

Wróć do :: Społeczeństwo :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Społeczeństwo :: najnowsze artykuły

Siarhiej Michałok prosi o stały pobyt na Ukrainie

Lider nieistniejącego już legendarnego białoruskiego zespołu „Lyapis Trubiackoj” Siarhiej Michałok oraz jego menadżer zwrócili się do ministra kultury Ukrainy z prośbą (...)

Władze Białorusi: niektórzy księża z Polski zajmują się polityką

Próby uprawiania polityki zarzucił niektórym księżom z Polski pełnomocnik rządu Białorusi ds. religii i narodowości Leanid Hulaka. Rzecznik Konferencji Episkopatu Białorusi (...)

Metropolita Paweł o języku białoruskim w cerkwi

Zwierzchnik Białoruskiej Prawosławnej Cerkwi powiedział, że nie jest wrogiem wykorzystania języka białoruskiego w świątyniach, ale zaznaczył, że nie wszyscy wierni przyjmują to ze zrozumieniem. (...)

Łohwinau walczy o uratowanie księgarni i wydawnictwa

Właściciel niezależnego białoruskiego wydawnictwa i księgarni Ihar Łohwinau zwołał konferencję prasową w związku z niedawnym zasądzeniem mu ogromnej kary finansowej, która może (...)

Autonomia Białoruskiej Prawosławnej Cerkwi niemożliwa

Do sprawy samorządności Białoruskiej Prawosławnej Cerkwi wrócimy za 25-50 lat. Powiedział o tym zwierzchnik białoruskiego ekzarhatu metropolita Paweł. Przypomnijmy, że w grudniu, (...)