Bialorus.pl na Facebook
Społeczeństwo :: artykuł

„Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013”

Piatro Sawicz

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2013-12-10, 11:18

Z programu Współpracy Transgranicznej „Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013” na Białorusi jest realizowane 41 projektów, które mają na celu, między innymi, wzrost konkurencyjności obszarów przygranicznych, poprawę jakości życia na tych terenach oraz współpracę we wspólnych inicjatywach społeczności lokalnych. Większa część z tych projektów jest na etapie realizacji i finalizacji, ale są takie, których beneficjenci, na specjalnie organizowanych kursach i seminariach, dopiero uczą się jak prawidłowo wykorzystać środki i składać finansowe sprawozdania z zakończonych inwestycji.

- Wszystkie etapy naborów wniosków zostały już zakończone, a wnioskodawcy z ostatniego etapu mają teraz dwa miesiące, aby przyswoić reguły i zasady Programu. Chcę zaznaczyć, że Program dotyczy nie tylko przygranicznych obwodów Białorusi, ale obejmuje też obwód miński i homelski – poinformował kierownik przedstawicielstwa Programu w Brześciu, Maksim Ałdanau.

Całkowity budżet programu „Polska-Białoruś-Ukraina” na lata 2007-2013 wynosi 202,9 miliony EUR, w tym ze środków Unii Europejskiej - 186,2 miliony EUR. Wszystkie działania w ramach projektów muszą zakończyć się do 31 grudnia 2015 roku.

Wróć do :: Społeczeństwo :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Społeczeństwo :: najnowsze artykuły

"Moje życie. Upadek i zmartwychwstanie ZSRR" – prezentacja w Białymstoku

Książka Stanisława Szuszkiewicza, pierwszego kierownika niepodległej Białorusi, jest to swojego rodzaju polityczna biografia połączona z analizą i oceną najistotniejszych wydarzeń i (...)

Cztery miesiące na rowerach w drodze na Białoruś

Studenci z Berlina, Julian i Lenka, przejechali na rowerach już ponad 7 tysięcy kilometrów. Ich podróż trwa od 10 kwietnia. Przez ten czas zwiedzili Chorwację, Słowenię, (...)

Incydent na białorusko-rosyjskiej granicy

23 sierpnia, rosyjska straż graniczna zatrzymała autobus z przedstawicielami białoruskich ruchów i demokratycznych partii, którzy jechali do Katynia z okazji Dnia Pamięci (...)

Volkovysk.by jednym z najpopularniejszych portali internetowych

Trzy tysiące odwiedzających dziennie, aktualne informacje z Wołkowyska i regionu – to najważniejsze osiągnięcia trzyletniej pracy młodych entuzjastów tworzących portal (...)

Apelacja obrońców Kuropat oddalona

Miejski sąd w Mińsku oddalił apelację grupy aktywistów działających na rzecz zachowania pamięci miejsca stalinowskich represji w Kuropatach. Sąd Miejski w ten sposób podtrzymał (...)