Bialorus.pl na Facebook
Społeczeństwo :: artykuł

„Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013”

Piatro Sawicz

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2013-12-10, 11:18

Z programu Współpracy Transgranicznej „Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013” na Białorusi jest realizowane 41 projektów, które mają na celu, między innymi, wzrost konkurencyjności obszarów przygranicznych, poprawę jakości życia na tych terenach oraz współpracę we wspólnych inicjatywach społeczności lokalnych. Większa część z tych projektów jest na etapie realizacji i finalizacji, ale są takie, których beneficjenci, na specjalnie organizowanych kursach i seminariach, dopiero uczą się jak prawidłowo wykorzystać środki i składać finansowe sprawozdania z zakończonych inwestycji.

- Wszystkie etapy naborów wniosków zostały już zakończone, a wnioskodawcy z ostatniego etapu mają teraz dwa miesiące, aby przyswoić reguły i zasady Programu. Chcę zaznaczyć, że Program dotyczy nie tylko przygranicznych obwodów Białorusi, ale obejmuje też obwód miński i homelski – poinformował kierownik przedstawicielstwa Programu w Brześciu, Maksim Ałdanau.

Całkowity budżet programu „Polska-Białoruś-Ukraina” na lata 2007-2013 wynosi 202,9 miliony EUR, w tym ze środków Unii Europejskiej - 186,2 miliony EUR. Wszystkie działania w ramach projektów muszą zakończyć się do 31 grudnia 2015 roku.

Wróć do :: Społeczeństwo :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Społeczeństwo :: najnowsze artykuły

Rośnie liczba mieszkańców Mińska

Liczba mieszkańców Mińska w pierwszej połowie 2014 roku zwiększyła się o 6 680 osób. 1 lipca w stolicy Białorusi zamieszkiwało 1 928 500 osób, informuje Główny (...)

Zamknięcie księgarni „Halijafy”

Właściciele księgarni od 28 lipca nie mogą sprzedawać książek. Podobny los spotkał i inne handlowe firmy mieszczące się w budynku przy ulicy Wołgogradzkiej 6 w Mińsku. „Sytuacja (...)

Wakacyjne wybory Białorusinów

Mija pierwszy miesiąc wakacji. Korespondentka Białoruskiego Radia Racja sprawdzała, jakie miejsca na spędzenie urlopu wybierają mieszkańcy Biarozy na Białorusi. Swiatłana Zajcaua ze (...)

Radzim Harecki: bez historii nie ma przyszłości

Po raz pierwszy od 20 lat w Lidzie zabroniono uszanowania zbrojnego zrywu 1863 roku, a datę 27 lipca – dzień przyjęcia deklaracji o niepodległości Białorusi – władze całkiem (...)

15 dni aresztu za biało-czerwono-białą flagę

Jeden z liderów białoruskiego ruchu związkowego Alaksandr Makajeu został zatrzymany w niedzielę wieczorem przy Czerwonym Kościele w Mińsku, gdzie uczestniczył w modlitwie w intencji (...)