Bialorus.pl na Facebook
Społeczeństwo :: artykuł

„Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013”

Piatro Sawicz

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2013-12-10, 11:18

Z programu Współpracy Transgranicznej „Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013” na Białorusi jest realizowane 41 projektów, które mają na celu, między innymi, wzrost konkurencyjności obszarów przygranicznych, poprawę jakości życia na tych terenach oraz współpracę we wspólnych inicjatywach społeczności lokalnych. Większa część z tych projektów jest na etapie realizacji i finalizacji, ale są takie, których beneficjenci, na specjalnie organizowanych kursach i seminariach, dopiero uczą się jak prawidłowo wykorzystać środki i składać finansowe sprawozdania z zakończonych inwestycji.

- Wszystkie etapy naborów wniosków zostały już zakończone, a wnioskodawcy z ostatniego etapu mają teraz dwa miesiące, aby przyswoić reguły i zasady Programu. Chcę zaznaczyć, że Program dotyczy nie tylko przygranicznych obwodów Białorusi, ale obejmuje też obwód miński i homelski – poinformował kierownik przedstawicielstwa Programu w Brześciu, Maksim Ałdanau.

Całkowity budżet programu „Polska-Białoruś-Ukraina” na lata 2007-2013 wynosi 202,9 miliony EUR, w tym ze środków Unii Europejskiej - 186,2 miliony EUR. Wszystkie działania w ramach projektów muszą zakończyć się do 31 grudnia 2015 roku.

Wróć do :: Społeczeństwo :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Społeczeństwo :: najnowsze artykuły

Strajk białoruskich drobnych handlarzy

Spontaniczne strajki indywidualnych przedsiębiorców rozpoczęły się we wszystkich regionach Białorusi. Handlowcy protestują przeciwko prezydenckiemu de­kre­towi nr 222, (...)

Białoruska opozycja uczciła pamięć Borysa Niemcowa

28 lutego białoruscy opozycyjni i społeczni działacze uczcili pod rosyjską ambasadą w Mińsku pamięć zabitego rosyjskiego opozycjonisty Borysa Niemcowa. Uczestnicy akcji złożyli kwiaty (...)

Dziennikarka z Brześcia ukarana przez sąd zaocznie

Alina Litwinczuk, niezależna dziennikarka współpracująca z Białoruskim Radiem Racja, została ukarana przez sąd Leninskiego rejonu w Brześciu. Tym razem wszystko odbyło się zaocznie (...)

Kara za mityng na Dziady w Mińsku utrzymana

Według sędziego Hurynowicza decyzja sądu rejonowego w Mińsku i zasądzenie kary grzywny w wysokości 3 mln 750 białoruskich tysięcy rubli dla zastępcy przewodniczącego Konserwatywno-Chrześcijańskiej (...)

Ponad 2 tysiące samochodów skonfiskowano za jazdę po pijanemu

Ponad 2 tys. samochodów skonfiskowano w zeszłym roku na Białorusi za jazdę po pijanemu – poinformowała niezależna gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti", powołując (...)