Bialorus.pl na Facebook
Społeczeństwo :: artykuł

„Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013”

Piatro Sawicz

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2013-12-10, 11:18

Z programu Współpracy Transgranicznej „Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013” na Białorusi jest realizowane 41 projektów, które mają na celu, między innymi, wzrost konkurencyjności obszarów przygranicznych, poprawę jakości życia na tych terenach oraz współpracę we wspólnych inicjatywach społeczności lokalnych. Większa część z tych projektów jest na etapie realizacji i finalizacji, ale są takie, których beneficjenci, na specjalnie organizowanych kursach i seminariach, dopiero uczą się jak prawidłowo wykorzystać środki i składać finansowe sprawozdania z zakończonych inwestycji.

- Wszystkie etapy naborów wniosków zostały już zakończone, a wnioskodawcy z ostatniego etapu mają teraz dwa miesiące, aby przyswoić reguły i zasady Programu. Chcę zaznaczyć, że Program dotyczy nie tylko przygranicznych obwodów Białorusi, ale obejmuje też obwód miński i homelski – poinformował kierownik przedstawicielstwa Programu w Brześciu, Maksim Ałdanau.

Całkowity budżet programu „Polska-Białoruś-Ukraina” na lata 2007-2013 wynosi 202,9 miliony EUR, w tym ze środków Unii Europejskiej - 186,2 miliony EUR. Wszystkie działania w ramach projektów muszą zakończyć się do 31 grudnia 2015 roku.

Wróć do :: Społeczeństwo :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Społeczeństwo :: najnowsze artykuły

Upamiętnienie powstańców styczniowych w Świsłoczy

W najbliższą niedzielę, 26 października, w Świsłoczy odbędzie się tradycyjna akcja upamiętniająca powstańców styczniowych i braci Kalinowskich. Jest ona od kilkunastu lat organizowana (...)

Hajnówka i Kamieniec - transgraniczna współpraca

Współpraca pomiędzy tymi miasteczkami jest wiodącą ideą mikroprojektu pod nazwą „Hajnówka – Kamieniec. Poznajemy, promujemy”. Obydwie strony liczą na (...)

10 rocznica zamordowania Weraniki Czarkasawaj

Minęło dziesięć lat od dnia śmierci niezależnej białoruskiej dziennikarki, korespondentki gazety „Salidarnaść” Weraniki Czarkasawaj. Została bestialsko zamordowana we własnym (...)

Zmiany w przepisach ruchu drogowego na Białorusi

Na głównych białoruskich drogach można już jeździć szybciej. Nowe przepisy przewidują też, że od 1 grudnia u naszych wschodnich sąsiadów będzie obowiązek jazdy na oponach (...)

Działacze z Biarozy przeciwko karze śmierci

10 października w Międzynarodowym Dniu przeciwko Karze Śmierci obrońcy praw człowieka i działacze demokratycznych organizacji z Biarozy podpisali i wysłali pocztówki zaadresowane (...)