Bialorus.pl na Facebook
Społeczeństwo :: artykuł

„Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013”

Piatro Sawicz

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2013-12-10, 11:18

Z programu Współpracy Transgranicznej „Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013” na Białorusi jest realizowane 41 projektów, które mają na celu, między innymi, wzrost konkurencyjności obszarów przygranicznych, poprawę jakości życia na tych terenach oraz współpracę we wspólnych inicjatywach społeczności lokalnych. Większa część z tych projektów jest na etapie realizacji i finalizacji, ale są takie, których beneficjenci, na specjalnie organizowanych kursach i seminariach, dopiero uczą się jak prawidłowo wykorzystać środki i składać finansowe sprawozdania z zakończonych inwestycji.

- Wszystkie etapy naborów wniosków zostały już zakończone, a wnioskodawcy z ostatniego etapu mają teraz dwa miesiące, aby przyswoić reguły i zasady Programu. Chcę zaznaczyć, że Program dotyczy nie tylko przygranicznych obwodów Białorusi, ale obejmuje też obwód miński i homelski – poinformował kierownik przedstawicielstwa Programu w Brześciu, Maksim Ałdanau.

Całkowity budżet programu „Polska-Białoruś-Ukraina” na lata 2007-2013 wynosi 202,9 miliony EUR, w tym ze środków Unii Europejskiej - 186,2 miliony EUR. Wszystkie działania w ramach projektów muszą zakończyć się do 31 grudnia 2015 roku.

Wróć do :: Społeczeństwo :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Społeczeństwo :: najnowsze artykuły

Kobiety przeciw atomowi: spotkanie z Tatianą Novikovą

20 sierpnia 2014 roku, w środę, o godzinie 18:00, w Fundacji Feminoteka przy ul. Mokotowskiej 29a w Warszawie odbędzie się spotkanie z białoruską działaczką praw człowieka i aktywistką (...)

Na Białoruś przyjechało ponad 25 tys. Ukraińców

Ponad 25 tys. mieszkańców Ukrainy przyjechało w ostatnim czasie na Białoruś. Pięciuset ubiega się o status uchodźcy - poinformował dziś ambasador Białorusi w Kijowie Walancin (...)

Przemienienie Pańskie w cerkwi prawosławnej

Dzisiaj cerkiew prawosławna obchodzi jedno z dwunastu największych świąt – Przemienienie Pańskie. Świętowane jest od IV wieku w honor wydarzenia z życia Jezusa, które opisali (...)

Dyrektor Białoruskiego Radia Racja bez białoruskiej wizy

Po raz drugi w trakcie roku Konsulat Republiki Białorusi w Białymstoku odmówił wydania wizy wjazdowej dyrektorowi programowemu Radia Racja Jerzemu Leszczyńskiemu. Dziennikarz (...)

Święto Wojska Polskiego w Grodnie

O polskich żołnierzach, jak co roku, pamiętano w Grodnie – członkowie Związku Polaków na Białorusi wraz z przedstawicielami Konsulatu Generalnego RP w Grodnie, 15 sierpnia (...)