Bialorus.pl na Facebook
Publikacje :: artykuł

„Przygody Sherlocka Holmesa” – po białorusku

Źródło: Nasza Niva / 2014-11-20, 13:08

„Przygody Sherlocka Holmesa” autorstwa Arthura Conan Doyle'a jest pierwszym zbiorem opowiadań o przygodach znakomitego detektywa, wydanym w 1892 roku po ukazaniu się dwóch jego powieści -„Studium w szkarłacie”(1887) i „Znak czterech”(1890). Książka zawiera 12 opowiadań, w których Holmes rozwiązuje nietypowe i skomplikowane zagadki kryminalne, posługując się przede wszystkim metodą dedukcji.

Tłumaczenie opowiadań na język białoruski: Hanna Jankuta, Kaciaryna Macijeuskaja, Alena Kazłowa, Alaksiej Arciomau i Alena Piatrowicz. Książka ukazała się w mińskim wydawnictwie „Knihazbor”.

Tutaj można przeczytać opowiadanie „Strakataja stużka” („Wzorzysta wstęga”).

Wróć do :: Publikacje :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Publikacje :: najnowsze artykuły

Statut CEOP-B

STATUT STOWARZYSZENIA Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska – Białoruś     Rozdział I Postanowienia ogólne   §1 Stowarzyszenie o nazwie Centrum (...)

Uładzimir Niaklajeu - „Automat z wodą gazowaną z syropem lub bez”

Niezwykle trafiona mieszanka śmiechu i goryczy po białorusku W zasadzie należy to raczej do rzadkości, kiedy poeta, zaczynający pisać prozę okazuje się być również utalentowanym (...)

Alaksandr Kraucewicz - „Historia Wielkiego Księstwa Litewskiego”

Wydawnictwo „Biblioteka Grodzieńska” wzbogaciła rynek czytelniczy kolejną książką, wydając pracę znanego grodzieńskiego historyka Alesia Kraucewicza pt. „Historia (...)