Bialorus.pl na Facebook
Przegląd mediów :: artykuł

Koncert Krambambuli w Wilnie

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-09-09, 14:19

7 listopada w wileńskiej sali koncertowej Compensa odbędzie się prezentacja nowego albumu zespołu „Krambambula”. Będzie to też pożegnalny koncert istniejącego od 2002 roku projektu Lavona Volskaha.

Nazwa albumu – „Czerwony Sztrall” – nawiązuje do nazwy słynnej kawiarni w Wilnie, w której na początku XX wieku spotykali się artyści i intelektualiści, a częstymi gośćmi byli znani Białorusini, między innymi: Janka Kupała i bracia Łuckiewicz.

Na koncercie zespół zagra piosenki z nowego albumu i przypomni największe przeboje ze swoich poprzednich płyt.  

Bilety na koncert można kupić za pośrednictwem portalu kvitki.by  

Grupa „Krambambula" została założona w 2002 roku i w tym roku wydała pierwszy album „Pół litra dobrego humoru” poświęcony znanym markom napojów alkoholowych z całego świata. Nazwa zespołu pochodzi od starobiałoruskiego napoju alkoholowego, który jest serwowany z mocnym naparem miodu z przyprawami. Gatunek swej muzyki zespół określił jako Fun Loving Alternative Folk-Punk-Pop. W 2004 roku „Krambambula” wraz z innymi białoruskimi wykonawcami trafiła na tzw. czarną listę zespołów, które nie mogą koncertować na Białorusi. Po kilkuletniej odwilży, w 2011 roku znowu pojawiły się problemy z organizacją koncertów.

W dorobku artystycznym zespołu jest pięć albumów, z których ostatni – „Drabadzi-Drabada” z tradycyjnymi piosenkami z całej Europy w wersji białoruskiej – został wydany w grudniu 2011 roku. W różnych okresach istnienia zespołu, w nagraniach i koncertach brali udział Alaksandar Kullinkowicz, Hiunesz Abasava, Siarhiej Michałok, Siarhiej Kananowicz i inni białoruscy artyści.

Wróć do :: Przegląd mediów :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Przegląd mediów :: najnowsze artykuły

Swiatłana Aleksijewicz opuściła PEN Club Rosji

Białoruska noblistka wystąpiła z rosyjskiego PEN Clubu, gdyż kierownictwo organizacji odmawia podpisywania listów w obronie ludzi, którzy są krzywdzeni przez obecne władze (...)

Biełsat nie jest przedmiotem handlu politycznego

Zmniejszenie finansowania telewizji Biełsat nie ma podłoża politycznego, a jednoznacznie charakter budżetowy, powiedział wiceminister Spraw Zagranicznych RP Konrad Szymański. Pytany (...)

Język białoruski jako substancja halucynogenna

- My Białorusini jesteśmy wciąż w tym romantycznym stuleciu, w jakim wy Polacy byliście od końca XVIII do połowy XIX w. I dlatego nasi Mickiewicze są wciąż pełni wigoru, przechadzają (...)

Muzeum Olimpijskiej Chwały w Grodnie

W Grodnie w 2016 roku planowane jest otwarcie Muzeum Olimpijskiej Chwały. Poinformował o tym naczelnik wydziału sportu i turystyki grodzieńskiego komitetu wykonawczego Aleh Andrejczyk. Według (...)

Gerard Depardieu odwiedził Białoruś

Francuski aktor podczas swojej wczorajszej wizyty na Białorusi zdążył spotkać się z białoruskim prezydentem, który nauczył go trudnej sztuki posługiwania się kosą. Oprócz (...)