Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2017-02-22, 11:46

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło polskie stoisko. „W naszym programie między innymi prezentacja współczesnych polskich autorów Jarosława Grzędowicza i Moniki Hanulak”, poinformował dyrektor Instytutu Polskiego w Mińsku Mateusz Adamski:

- Szczególnie ciekawym punktem będzie premiera białoruskiego przekładu „Nadberezyńców” Floriana Czarnyszewicza, które ukazało się w mińskim prywatnym wydawnictwie „Januszkiewicz”. Jest to epicka, trochę awanturnicza opowieść o dramatycznych losach szlacheckich zaścianków na ziemiach położonych między Berezyną a Dnieprem na początku XX wieku. Mam nadzieję, że ta pozycja będzie szczególnie ciekawa dla białoruskiego czytelnika.

Na tegorocznej edycji targów pojawiło się więcej wydań poświęconych kulturze i historii Białorusi oraz książek w języku białoruskim wydanych zarówno przez wydawnictwa państwowe, jak i prywatne. Tematem przewodnim targów jest 500-lecie białoruskiego druku, a także jubileuszowe rocznice klasyków białoruskich – Jakuba Kołasa i Janki Kupały.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)

Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Żubroffka"

2 grudnia w Białymstoku wystartował 10 Międzynarodowy Festiwal Filmów „Żubroffka”, w ramach którego do 6 grudnia odbędą się pokazy filmów z całego świata, (...)