Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

Pożegnalny koncert „Zero-85”

Ula Szubzda

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2017-02-13, 10:51

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego w dorobku grupy, dwupłytowego albumu „Turritopsis Nutricula”, będącego podsumowaniem 15-letniej działalności „Zero-85”.

- Schodzimy ze sceny dostojnie – nagraliśmy i wydaliśmy płytę, do której dołączony jest świetny edytorsko booklet z tekstami po białorusku, z tłumaczeniami ich na polski, z ciekawymi grafikami. Wszystko co ma początek, ma też swój koniec. Nie interesuje mnie już ten rodzaj grania. Przez te lata wiele się zmieniło – również we mnie – powiedział wokalista zespołu.

Większość utworów w repertuarze „Zero-85” było po białorusku, a oprócz własnych, zespół wykorzystywał teksty klasyków literatury białoruskiej, między innymi Uładzimira Karatkiewicza i Anatola Sysa.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)

Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Żubroffka"

2 grudnia w Białymstoku wystartował 10 Międzynarodowy Festiwal Filmów „Żubroffka”, w ramach którego do 6 grudnia odbędą się pokazy filmów z całego świata, (...)