Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Walentyna Łojewska

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2016-02-19, 11:52

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej nagrody „Złoty Apostraf” w kategorii poezja. Nagroda przyznawana jest od 2004 roku przez literacko-artystyczne czasopismo „Dziejasłou”.

- Nigdy nawet nie marzyłem, że moje utwory znajdą uznanie w Mińsku. Jest to moje pierwsze poważne wyróżnienie i nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony. Do tej pory moje utwory były drukowane na łamach tygodnika „Niwa” i w literackim periodyku „Dziejasłou” – powiedział Andrzej Stepaniuk.

Autor nie ma swoim dorobku wydanego zbiorku wierszy. Oprócz druku na we wspomnianych wydawnictwach jego utwory pojawiały się w almanachach poetyckich wydawanych przez Literackie Stowarzyszenie „Białowieża”.

Laureatami Nagrody mogą zostać twórcy, których utwory były publikowane na łamach „Dziejasłowa”, a pisarz może otrzymać nagrodę tylko raz w swojej karierze. Ogłoszenie wyników odbędzie się pod koniec lutego w Mińsku. Do tej pory jedynym przedstawicielem Podlasia, który otrzymał nagrodę był Michał Androsiuk – w 2010 roku kapituła Konkursu uznała go za największe odkrycie w kategorii „proza”.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

XXIV Międzynarodowe Targi Książki

W stolicy Białorusi, w centrum wystawienniczym Belexpo, przy udziale wydawnictw z 31 krajów odbywają Międzynarodowe Targi Książki, na które po czteroletniej przerwie powróciło (...)

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

„Narodny Albom” na scenie Podlaskiej Opery

W ramach odbywającego się w Białymstoku festiwalu „Wschód Kultury. Inny Wymiar” można było obejrzeć musical „Narodny Albom”, którego akcja odbywa (...)

Walery Mazynski laureatem nagrody „Za wolność myśli”

Znany białoruski reżyser Walery Mazynski został laureatem tegorocznej nagrody „Za wolność myśli”. Nagroda fundowana przez kampanię społeczną „Za Wolność” jest (...)

Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Żubroffka"

2 grudnia w Białymstoku wystartował 10 Międzynarodowy Festiwal Filmów „Żubroffka”, w ramach którego do 6 grudnia odbędą się pokazy filmów z całego świata, (...)