Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

VI edycja konkursu „Poznaj Białoruś”

Kasia Biergiel

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-01-22, 11:42

Konkurs „Poznaj Białoruś” po raz pierwszy został zorganizowany w 2009 roku i na dzień dzisiejszy średnia ilość uczestników to 400 młodych osób w każdej edycji. Są to przeważnie dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat, zainteresowanych historią i kulturą Białorusi i Białorusinów oraz ich współczesnym życiem.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace w języku polskim i białoruskim. A rodzaj wykonanych prac obejmuje: rysunek i praca malarska dowolną techniką, fotografia, utwór literacki oraz multimedialna prezentacja.

Wedle słów Eduarda Szwajko, dyrektora Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie, głównym celem tej inicjatywy jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania białoruskiej kultury i historii, a także rozwijanie artystycznych zdolności dzieci i młodzieży:

- A przy okazji, jako że jest to konkurs, można wygrać wartościowe i ciekawe nagrody. Są one fundowane przez różne państwowe, społeczne i kulturalne organizacje z Białorusi. Ale mamy też sponsorów tutaj, w Polsce. Nagrody są różnorakie – od laptopów i kamer cyfrowych po książki. I właśnie książek wręczamy najwięcej.

Prace należy przesyłać do 31 marca 2014 roku na adres: Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, ul. Warszawska 11, 15-062 Białystok. Konkurs "Poznaj Białoruś" jest organizowany przez Centrum Kulturalne Białorusi przy Ambasadzie Republiki Białoruś w Polsce.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

Festiwal Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza 2015

W dniach 17-19 lipca w uroczysku Boryk koło Gródka odbędzie się 26 edycja festiwalu Basowiszcza, który od początku jest organizowany przez Białoruskie Zrzeszenie Studentów. (...)

Odsłonięcie tablicy pamięci Bułata Okudżawy w Hajnówce

W czasie odbywającego się w Hajnówce II Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy "Miłość, Wiara, Nadzieja", żona barda Olga Arcimowicz-Okudżawa odsłoniła pamiątkową (...)

„Szczęśliwa trzynastka” – lista przebojów Białoruskiego Radia Racja

Głosować na ulubione białoruskie piosenki z listy przebojów można codziennie przez całą dobę. To słuchacze decydują, która z czternastu piosenek znajdzie się na szczycie, (...)

Wiktor Szwed w szkole w Czyżach

W Zespole Szkół w Czyżach gościł poeta, członek Białoruskiego Stowarzyszenia Literackiego „Białowieża” Wiktor Szwed, który opowiedział dzieciom o swoim życiu (...)

Uładzimir Niaklajeu - „Automat z wodą gazowaną z syropem lub bez”

Niezwykle trafiona mieszanka śmiechu i goryczy po białorusku W zasadzie należy to raczej do rzadkości, kiedy poeta, zaczynający pisać prozę okazuje się być również utalentowanym (...)