Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

VI edycja konkursu „Poznaj Białoruś”

Kasia Biergiel

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-01-22, 11:42

Konkurs „Poznaj Białoruś” po raz pierwszy został zorganizowany w 2009 roku i na dzień dzisiejszy średnia ilość uczestników to 400 młodych osób w każdej edycji. Są to przeważnie dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat, zainteresowanych historią i kulturą Białorusi i Białorusinów oraz ich współczesnym życiem.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace w języku polskim i białoruskim. A rodzaj wykonanych prac obejmuje: rysunek i praca malarska dowolną techniką, fotografia, utwór literacki oraz multimedialna prezentacja.

Wedle słów Eduarda Szwajko, dyrektora Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie, głównym celem tej inicjatywy jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania białoruskiej kultury i historii, a także rozwijanie artystycznych zdolności dzieci i młodzieży:

- A przy okazji, jako że jest to konkurs, można wygrać wartościowe i ciekawe nagrody. Są one fundowane przez różne państwowe, społeczne i kulturalne organizacje z Białorusi. Ale mamy też sponsorów tutaj, w Polsce. Nagrody są różnorakie – od laptopów i kamer cyfrowych po książki. I właśnie książek wręczamy najwięcej.

Prace należy przesyłać do 31 marca 2014 roku na adres: Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, ul. Warszawska 11, 15-062 Białystok. Konkurs "Poznaj Białoruś" jest organizowany przez Centrum Kulturalne Białorusi przy Ambasadzie Republiki Białoruś w Polsce.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

Białoruskie produkcje na Warsaw Film Festival

Jubileuszowa 30. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w dniach 10-19 października 2014roku. Podczas tegorocznego festiwalu widzowie będą mogli obejrzeć dwa filmy białoruskiej (...)

Kursy „Mova nanova” w Grodnie

W Grodnie, po wakacyjnej przerwie, odbyły się pierwsze zajęcia popularnych zajęć językowych. Te bezpłatne zajęcia języka białoruskiego przekonują coraz szersze grono szczególnie (...)

Czytanie Miłosza w Mińsku

30 września w stołecznej księgarni „Kniżny salon” spotkają się miłośnicy twórczości Czesława Miłosza. W tym dniu białoruscy pisarze, znawcy literatury, aktorzy, piosenkarze (...)

Koncert Lavona Volskaha w Wilnie

11 października w wileńskim Teatro Arena odbędzie się prezentacja nowego albumu Lavona Volskaha - "Hramadaznaustva". Koncert w Wilnie został nazwany «Vilnia.Vola.Volski.», (...)

Autorskie spotkanie Alesia Czobata w Grodnie

W grodzieńskiej artystycznej galerii „Kryha” odbył się wieczór literacki, którego bohaterem był pisarz i działacz społeczny Aleś Czobat. Okazją do spotkania (...)