Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

VI edycja konkursu „Poznaj Białoruś”

Kasia Biergiel

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-01-22, 11:42

Konkurs „Poznaj Białoruś” po raz pierwszy został zorganizowany w 2009 roku i na dzień dzisiejszy średnia ilość uczestników to 400 młodych osób w każdej edycji. Są to przeważnie dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat, zainteresowanych historią i kulturą Białorusi i Białorusinów oraz ich współczesnym życiem.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace w języku polskim i białoruskim. A rodzaj wykonanych prac obejmuje: rysunek i praca malarska dowolną techniką, fotografia, utwór literacki oraz multimedialna prezentacja.

Wedle słów Eduarda Szwajko, dyrektora Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie, głównym celem tej inicjatywy jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania białoruskiej kultury i historii, a także rozwijanie artystycznych zdolności dzieci i młodzieży:

- A przy okazji, jako że jest to konkurs, można wygrać wartościowe i ciekawe nagrody. Są one fundowane przez różne państwowe, społeczne i kulturalne organizacje z Białorusi. Ale mamy też sponsorów tutaj, w Polsce. Nagrody są różnorakie – od laptopów i kamer cyfrowych po książki. I właśnie książek wręczamy najwięcej.

Prace należy przesyłać do 31 marca 2014 roku na adres: Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, ul. Warszawska 11, 15-062 Białystok. Konkurs "Poznaj Białoruś" jest organizowany przez Centrum Kulturalne Białorusi przy Ambasadzie Republiki Białoruś w Polsce.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

„Re1ikt” przygotowuje nową płytę

Ethno progresive rock zespół „Re1ikt” z Mińska przez tydzień przebywał w Olsztynie, gdzie w Studio-X pracował nad nową płytą. W studiu Marcina Kiełbaszewskiego muzycy (...)

Swiatłana Aleksijewicz nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

Białoruska pisarka, która zdobyła tą nagrodę w 2011 roku za książkę „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety", znalazła się w drugim etapie konkursu na najlepszy reportaż literacki (...)

Białorusko-ukraiński almanach „Sprawa”

Pierwszy białorusko-ukraiński literacki almanach zatytułowany „Sprawa” został zaprezentowany w konsulacie Ukrainy w Brześciu. Został on wydany przez Towarzystwo Ukraińskiej (...)

Dyskusyjny Klub AB-BY zaprasza na …

W piątek, 27.02.2015, o godzinie 18.00 w Piwnicy Kulturalnej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Białymstoku odbędzie się kolejny Dyskusyjny Klub Stowarzyszenia AB-BA. Tym razem można będzie (...)

Koncert galowy Festiwalu Piosenka Białoruska 2015

W czwartek w budynku Podlaskiej Opery odbył się koncert galowy XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenka Białoruska 2015. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały (...)