Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

VI edycja konkursu „Poznaj Białoruś”

Kasia Biergiel

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-01-22, 11:42

Konkurs „Poznaj Białoruś” po raz pierwszy został zorganizowany w 2009 roku i na dzień dzisiejszy średnia ilość uczestników to 400 młodych osób w każdej edycji. Są to przeważnie dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat, zainteresowanych historią i kulturą Białorusi i Białorusinów oraz ich współczesnym życiem.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace w języku polskim i białoruskim. A rodzaj wykonanych prac obejmuje: rysunek i praca malarska dowolną techniką, fotografia, utwór literacki oraz multimedialna prezentacja.

Wedle słów Eduarda Szwajko, dyrektora Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie, głównym celem tej inicjatywy jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania białoruskiej kultury i historii, a także rozwijanie artystycznych zdolności dzieci i młodzieży:

- A przy okazji, jako że jest to konkurs, można wygrać wartościowe i ciekawe nagrody. Są one fundowane przez różne państwowe, społeczne i kulturalne organizacje z Białorusi. Ale mamy też sponsorów tutaj, w Polsce. Nagrody są różnorakie – od laptopów i kamer cyfrowych po książki. I właśnie książek wręczamy najwięcej.

Prace należy przesyłać do 31 marca 2014 roku na adres: Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, ul. Warszawska 11, 15-062 Białystok. Konkurs "Poznaj Białoruś" jest organizowany przez Centrum Kulturalne Białorusi przy Ambasadzie Republiki Białoruś w Polsce.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

Alaksandr Pamidorau: Basowiszczu potrzebne są zmiany

Festiwal Muzyki Młodej Białorusi od początku swego istnienia, a to już 25 lat, jest co roku krytykowany. Jednym z głównych krytykantów jest wokalista zespołu „Pomidor/Off” (...)

„Basowiszcza 2014” na falach Białoruskiego Radia Racja

Białoruskie Radio Racja po raz kolejny pomoże poczuć atmosferę festiwalu tym, którzy nie mogą być na polanie Boryk pod Gródkiem. XXV Festiwal Muzyki Młodej Białorusi (...)

Nowa książka Alhierda Bacharewicza

Niezależna białoruska oficyna wydawnicza "Halijafy" wydała kolejną książkę Alhierda Bacharewicza. W książce zatytułowanej "Nijakaj litaści Alhierdu B." (”Bez litości dla Alhierda (...)

Program Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi „Basowiszcza”

Program 25 FMMB "Basowiszcza" Piątek (18 lipca) 18.30-19.10 TLUSHCH 19.20-20.20 :B:N: 20.30-21.30 IQ48 21.40-22.40 LITVINTROLL 22.50-23.40 5set5 23.50-0.50 RE1IKT 1.00-2.00 (...)

Konkurs fotograficzny "Podlasie w obiektywie" im. Wiktora Wołkowa

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zaprasza wszystkich sympatyków fotografowania i Podlasia do wzięcia udziału w X edycji ogólnopolskiego konkursu (...)