Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

VI edycja konkursu „Poznaj Białoruś”

Kasia Biergiel

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-01-22, 11:42

Konkurs „Poznaj Białoruś” po raz pierwszy został zorganizowany w 2009 roku i na dzień dzisiejszy średnia ilość uczestników to 400 młodych osób w każdej edycji. Są to przeważnie dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat, zainteresowanych historią i kulturą Białorusi i Białorusinów oraz ich współczesnym życiem.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace w języku polskim i białoruskim. A rodzaj wykonanych prac obejmuje: rysunek i praca malarska dowolną techniką, fotografia, utwór literacki oraz multimedialna prezentacja.

Wedle słów Eduarda Szwajko, dyrektora Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie, głównym celem tej inicjatywy jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania białoruskiej kultury i historii, a także rozwijanie artystycznych zdolności dzieci i młodzieży:

- A przy okazji, jako że jest to konkurs, można wygrać wartościowe i ciekawe nagrody. Są one fundowane przez różne państwowe, społeczne i kulturalne organizacje z Białorusi. Ale mamy też sponsorów tutaj, w Polsce. Nagrody są różnorakie – od laptopów i kamer cyfrowych po książki. I właśnie książek wręczamy najwięcej.

Prace należy przesyłać do 31 marca 2014 roku na adres: Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, ul. Warszawska 11, 15-062 Białystok. Konkurs "Poznaj Białoruś" jest organizowany przez Centrum Kulturalne Białorusi przy Ambasadzie Republiki Białoruś w Polsce.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

Eliminacje do konkursu Festiwalu „Jesień Bardów 2014”

14 września w kawiarni „DK” w Mińsku odbyły się przesłuchania eliminacyjne do części konkursowej Festiwalu "Bardauskaja Vosień 2014". Swoje utwory i talent zaprezentowało (...)

Wschód Kultury/Inny Wymiar – Białystok

Białostocki „Wschód Kultury/Inny Wymiar” potrwa od 28 do 31 sierpnia i będzie to już jego siódma edycja. Organizatorzy zaplanowali ponad 30 różnych (...)

XV Trialog Białoruski w Krynkach

22 i 23 sierpnia w Krynkach odbył się XV Trialog Białoruski. Dzieło promowania białoruskiej kultury i literatury zapoczątkowane przez nieżyjącego pisarza Sokrata Janowicza, kontynuuje (...)

XV Trialog – wydarzenia i postacie

W pierwszym dniu Trialogu organizatorzy - Fundacja Villa Sokrates - zapraszają na interesujące wydarzenia muzyczne i wystawę fotograficzną. Tadeusz Rolke - Galeria Krynki, ul. J. Piłsudskiego (...)

Palina Respublika koncertowała w Grodnie..

..a na jej występ przyszło koło 200 wielbicieli białoruskiej autorskiej piosenki. Dziedziniec artystycznej galerii „Kryha”, gdzie odbywało się spotkanie z młodą piosenkarką, (...)