Bialorus.pl na Facebook
Kultura :: artykuł

VI edycja konkursu „Poznaj Białoruś”

Kasia Biergiel

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2014-01-22, 11:42

Konkurs „Poznaj Białoruś” po raz pierwszy został zorganizowany w 2009 roku i na dzień dzisiejszy średnia ilość uczestników to 400 młodych osób w każdej edycji. Są to przeważnie dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat, zainteresowanych historią i kulturą Białorusi i Białorusinów oraz ich współczesnym życiem.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace w języku polskim i białoruskim. A rodzaj wykonanych prac obejmuje: rysunek i praca malarska dowolną techniką, fotografia, utwór literacki oraz multimedialna prezentacja.

Wedle słów Eduarda Szwajko, dyrektora Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie, głównym celem tej inicjatywy jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania białoruskiej kultury i historii, a także rozwijanie artystycznych zdolności dzieci i młodzieży:

- A przy okazji, jako że jest to konkurs, można wygrać wartościowe i ciekawe nagrody. Są one fundowane przez różne państwowe, społeczne i kulturalne organizacje z Białorusi. Ale mamy też sponsorów tutaj, w Polsce. Nagrody są różnorakie – od laptopów i kamer cyfrowych po książki. I właśnie książek wręczamy najwięcej.

Prace należy przesyłać do 31 marca 2014 roku na adres: Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, ul. Warszawska 11, 15-062 Białystok. Konkurs "Poznaj Białoruś" jest organizowany przez Centrum Kulturalne Białorusi przy Ambasadzie Republiki Białoruś w Polsce.

Wróć do :: Kultura :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Kultura :: najnowsze artykuły

XX1 „Bardauskaja Vosień”

Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Bardauskaja Vosień" to wydarzenie niezwykłe, gdzie piosenki pisane są gitarą i piórem. Po 20 latach obecności białoruskich (...)

Swiatłana Aleksijewicz z nagrodą prezydenta Francji

Białoruska pisarka została uhonorowana francuskim oficerskim Orderem Sztuki i Literatury za artystyczno-dokumentalny cykl „Głosy utopii”. Ceremonia wręczenia orderu odbyła (...)

IV Festiwal Kina Białoruskiego "BULBAMOVIE"

IV Warszawski Festiwal Kina Białoruskiego „Bulbamovie 2014”: 24-26 października, Kino Muranów (ul. Gen. Andersa 5). Wstęp wolny. Festiwal filmowy Bulbamovie to nie (...)

Eseje Vaclava Havla po białorusku

W niezależnym białoruskim wydawnictwie „Łohvinau” ukazał się zbiór wybranych esejów czeskiego dysydenta, pisarza, ostatniego prezydenta Czechosłowacji i pierwszego (...)

Białoruski film nagrodzony na Warsaw Film Festival

Film „Rozdroża” białoruskiej reżyser Anastazji Miraszniczenki otrzymał specjalną nagrodę w kategorii filmu dokumentalnego na odbywającym się w dniach 10-19 października (...)