Bialorus.pl na Facebook
Gospodarka :: artykuł

Białoruś oferuje turystykę medyczną

Łukasz Leoniuk

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2017-02-13, 11:10

Placówki służby zdrowia z Grodna rozpoczęły akcję informacyjną, której celem jest przyciągnięcie pacjentów z województwa podlaskiego. Na leczenie i zabiegi na Białoruś przyjeżdżają obywatele już ponad 70 państw z całego świata, wśród nich do tej pory nie było Polaków. Szansą na zmianę tej sytuacji stworzyło zniesienie wiz dla osób odwiedzających Grodzieńszczyznę.   

- Nasz szpital jest placówką świadczącą kompleksowe usługi i powinien wzbudzić zainteresowanie pacjentów z Polski. Oferta placówki obejmuje m.in. rezonans magnetyczny, chirurgię plastyczną, ortopedię czy ginekologię. Wiemy, że w Polsce usługi medyczne są świadczone na wysokim poziomie, ale naszym atutem jest ich cena – są o 30-40 procent tańsze – informuje kierownik grodzieńskiej placówki Alaksandr Hawrylik.

Informacje na temat możliwości leczenia czy wykonywania zabiegów w Grodnie są dostępne na stronie internetowej szpitala, a także w Punkcie Informacji Turystycznej w Białymstoku. Zabiegi i badania wykonywane na Białorusi przez pacjentów z Polski nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wróć do :: Gospodarka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Gospodarka :: najnowsze artykuły

Zmiany w Tax Free

Aby otrzymać zwrot podatku VAT, od 1 czerwca cudzoziemiec będzie musiał kupić towary co najmniej o wartości 300 zł. Dotąd było to 200 zł. Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministerstwa (...)

Unia Europejska zniosła większość sankcji wobec Białorusi

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Europy zgodzili się na zniesienie sankcji finansowych i wizowych wobec większości osób i podmiotów (...)

Strajk białoruskich drobnych przedsiębiorców

Anatol Szumczanka, lider organizacji „Perspektywa”, która zrzesza drobnych handlowców informuje, że od 1 stycznia na większości białoruskich bazarów (...)

Białoruś blokuje dostawy gazu z Litwy na Ukrainę

Białoruskie władze nie zgodziły się na tranzyt skroplonego gazu z Litwy na Ukrainę. Rzecznik prasowy litewskiej kampanii „Klaipedos Naftas” Indre Milinene poinformowała, (...)

Banknoty o nominale 50 rubli wycofane

Od 1 lipca na Białorusi wstrzymuje się przyjmowanie i wydawanie banknotu o nominale 50 rubli. Dotyczy to wszystkich form płatności w bankach i wszystkich placówkach handlowych. (...)