Bialorus.pl na Facebook
Gospodarka :: artykuł

Zmiany w Tax Free

Źródło: belsat.eu / 2016-06-01, 12:04

Aby otrzymać zwrot podatku VAT, od 1 czerwca cudzoziemiec będzie musiał kupić towary co najmniej o wartości 300 zł. Dotąd było to 200 zł.

Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministerstwa Finansów Rzeczpospolitej Polskiej. Dokument Tax Free potwierdzający sumę zakupu jak i dotychczas wystawia sprzedawca. Do faktury powinien być dołączony paragon fiskalny.

Zmieniają się też zasady wywozu towaru z Polski i UE. Teraz, kiedy wywożona jest tylko część towarów zadeklarowanych w dokumentach Tax Free, to należy zgłosić ten fakt pracownikowi urzędu celnego. Wówczas zostanie potwierdzony wywóz tylko tych towarów, które rzeczywiście znajdują się w bagażu podróżnego przekraczającego granicę.

Od 14 kwietnia nowe przepisy celne obowiązują na Białorusi. Zgodnie z nimi, obywatele przekraczający granicę częściej niż raz na trzy miesiące mogą wwozić na Białoruś towar o wartości nieprzekraczającej 300 euro i o wadze do 20 kg. W przeciwnym razie zostanie on objęty cłem. Dla podróżujących rzadziej przepisy pozostały dotychczasowe – mogą oni przywozić z zagranicy o wartości do 1500 euro i wadze do 50 kg.

Wróć do :: Gospodarka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Gospodarka :: najnowsze artykuły

Białoruś oferuje turystykę medyczną

Placówki służby zdrowia z Grodna rozpoczęły akcję informacyjną, której celem jest przyciągnięcie pacjentów z województwa podlaskiego. Na leczenie i zabiegi (...)

Unia Europejska zniosła większość sankcji wobec Białorusi

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Europy zgodzili się na zniesienie sankcji finansowych i wizowych wobec większości osób i podmiotów (...)

Strajk białoruskich drobnych przedsiębiorców

Anatol Szumczanka, lider organizacji „Perspektywa”, która zrzesza drobnych handlowców informuje, że od 1 stycznia na większości białoruskich bazarów (...)

Białoruś blokuje dostawy gazu z Litwy na Ukrainę

Białoruskie władze nie zgodziły się na tranzyt skroplonego gazu z Litwy na Ukrainę. Rzecznik prasowy litewskiej kampanii „Klaipedos Naftas” Indre Milinene poinformowała, (...)

Banknoty o nominale 50 rubli wycofane

Od 1 lipca na Białorusi wstrzymuje się przyjmowanie i wydawanie banknotu o nominale 50 rubli. Dotyczy to wszystkich form płatności w bankach i wszystkich placówkach handlowych. (...)