Bialorus.pl na Facebook
Gospodarka :: artykuł

Banknoty o nominale 50 rubli wycofane

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-07-01, 10:20

Od 1 lipca na Białorusi wstrzymuje się przyjmowanie i wydawanie banknotu o nominale 50 rubli. Dotyczy to wszystkich form płatności w bankach i wszystkich placówkach handlowych. Jest to krok zgodny z decyzją Narodowego Banku Białorusi, który od 1 stycznia tego roku zaprzestał produkcji tych banknotów.

Wymiana wycofywanych banknotów na dowolną kwotę będącą wielokrotnością 100 rubli będzie się odbywała bez ograniczeń i bez żadnych opłat manipulacyjnych. Można będzie to zrobić od 1 lipca do końca tego roku we wszystkich placówkach bankowych, a od 1 stycznia do 30 czerwca 2016 roku tylko w Narodowym Banku Białorusi.

Od 1 lipca 2016 roku banknoty o nominale 50 rubli zostaną całkowicie wycofane z obiegu i będą traktowane jako nie prawny środek płatniczy.

Wróć do :: Gospodarka :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Gospodarka :: najnowsze artykuły

Białoruś oferuje turystykę medyczną

Placówki służby zdrowia z Grodna rozpoczęły akcję informacyjną, której celem jest przyciągnięcie pacjentów z województwa podlaskiego. Na leczenie i zabiegi (...)

Zmiany w Tax Free

Aby otrzymać zwrot podatku VAT, od 1 czerwca cudzoziemiec będzie musiał kupić towary co najmniej o wartości 300 zł. Dotąd było to 200 zł. Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministerstwa (...)

Unia Europejska zniosła większość sankcji wobec Białorusi

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Europy zgodzili się na zniesienie sankcji finansowych i wizowych wobec większości osób i podmiotów (...)

Strajk białoruskich drobnych przedsiębiorców

Anatol Szumczanka, lider organizacji „Perspektywa”, która zrzesza drobnych handlowców informuje, że od 1 stycznia na większości białoruskich bazarów (...)

Białoruś blokuje dostawy gazu z Litwy na Ukrainę

Białoruskie władze nie zgodziły się na tranzyt skroplonego gazu z Litwy na Ukrainę. Rzecznik prasowy litewskiej kampanii „Klaipedos Naftas” Indre Milinene poinformowała, (...)