Bialorus.pl na Facebook
Białorusini w Polsce :: artykuł

Pożegnalny koncert „Zero-85”

Ula Szubzda

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2017-02-13, 10:51

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego w dorobku grupy, dwupłytowego albumu „Turritopsis Nutricula”, będącego podsumowaniem 15-letniej działalności „Zero-85”.

- Schodzimy ze sceny dostojnie – nagraliśmy i wydaliśmy płytę, do której dołączony jest świetny edytorsko booklet z tekstami po białorusku, z tłumaczeniami ich na polski, z ciekawymi grafikami. Wszystko co ma początek, ma też swój koniec. Nie interesuje mnie już ten rodzaj grania. Przez te lata wiele się zmieniło – również we mnie – powiedział wokalista zespołu.

Większość utworów w repertuarze „Zero-85” było po białorusku, a oprócz własnych, zespół wykorzystywał teksty klasyków literatury białoruskiej, między innymi Uładzimira Karatkiewicza i Anatola Sysa.

Wróć do :: Białorusini w Polsce :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Białorusini w Polsce :: najnowsze artykuły

Jubileusz Białoruskiego Zrzeszenia Studentów

Białoruskie Zrzeszenie Studentów (BAS) w Polsce obchodzi jubileusz 35-lecia swego istnienia. Z tej okazji w białostockim klubie "Zmiana Klimatu" spotkali się założyciele organizacji, (...)

Dzień Woli w Białymstoku

W kawiarni „Zmiana Klimatu” w Białymstoku miały miejsce uroczyste obchody 98 rocznicy proklamowania niepodległej Białorusi. Było to już 32 z rzędu świętowanie tego wydarzenia (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)

Oleg Łatyszonek uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności

Dwudziestu jeden działaczy opozycji lat osiemdziesiątych z Podlasia zostało uhonorowanych Krzyżami Wolności i Solidarności. Uroczystość odbyła się w Instytucie Pamięci Narodowej w Białymstoku. Wśród (...)

Laureaci XXII Festiwalu „Bardauskaja Vosień 2015”

XXII Festiwal Białoruskiej Piosenki Autorskiej i Poezji Śpiewanej „Bardauskaja Vosień 2015” ogłosił zwycięzców. Wśród 10 bardów i zespołów, które (...)