Bialorus.pl na Facebook
Białorusini w Polsce :: artykuł

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Walentyna Łojewska

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2016-02-19, 11:52

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej nagrody „Złoty Apostraf” w kategorii poezja. Nagroda przyznawana jest od 2004 roku przez literacko-artystyczne czasopismo „Dziejasłou”.

- Nigdy nawet nie marzyłem, że moje utwory znajdą uznanie w Mińsku. Jest to moje pierwsze poważne wyróżnienie i nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony. Do tej pory moje utwory były drukowane na łamach tygodnika „Niwa” i w literackim periodyku „Dziejasłou” – powiedział Andrzej Stepaniuk.

Autor nie ma swoim dorobku wydanego zbiorku wierszy. Oprócz druku na we wspomnianych wydawnictwach jego utwory pojawiały się w almanachach poetyckich wydawanych przez Literackie Stowarzyszenie „Białowieża”.

Laureatami Nagrody mogą zostać twórcy, których utwory były publikowane na łamach „Dziejasłowa”, a pisarz może otrzymać nagrodę tylko raz w swojej karierze. Ogłoszenie wyników odbędzie się pod koniec lutego w Mińsku. Do tej pory jedynym przedstawicielem Podlasia, który otrzymał nagrodę był Michał Androsiuk – w 2010 roku kapituła Konkursu uznała go za największe odkrycie w kategorii „proza”.

Wróć do :: Białorusini w Polsce :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Białorusini w Polsce :: najnowsze artykuły

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

Jubileusz Białoruskiego Zrzeszenia Studentów

Białoruskie Zrzeszenie Studentów (BAS) w Polsce obchodzi jubileusz 35-lecia swego istnienia. Z tej okazji w białostockim klubie "Zmiana Klimatu" spotkali się założyciele organizacji, (...)

Dzień Woli w Białymstoku

W kawiarni „Zmiana Klimatu” w Białymstoku miały miejsce uroczyste obchody 98 rocznicy proklamowania niepodległej Białorusi. Było to już 32 z rzędu świętowanie tego wydarzenia (...)

Oleg Łatyszonek uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności

Dwudziestu jeden działaczy opozycji lat osiemdziesiątych z Podlasia zostało uhonorowanych Krzyżami Wolności i Solidarności. Uroczystość odbyła się w Instytucie Pamięci Narodowej w Białymstoku. Wśród (...)

Laureaci XXII Festiwalu „Bardauskaja Vosień 2015”

XXII Festiwal Białoruskiej Piosenki Autorskiej i Poezji Śpiewanej „Bardauskaja Vosień 2015” ogłosił zwycięzców. Wśród 10 bardów i zespołów, które (...)