Bialorus.pl na Facebook
Białorusini w Polsce :: artykuł

Laureaci XXII Festiwalu „Bardauskaja Vosień 2015”

Ula Szubzda

Źródło: Białoruskie Radio Racja / 2015-11-09, 11:54

XXII Festiwal Białoruskiej Piosenki Autorskiej i Poezji Śpiewanej „Bardauskaja Vosień 2015” ogłosił zwycięzców. Wśród 10 bardów i zespołów, które zaprezentowały się w piątek na scenie Bielskiego Domu Kultury, jury wyróżniło: duet „Chmarka na travie” – nagroda Grand Prix, Natalla Nikicina – nagroda Białoruskiego Radia Racja, Staś Siłka – nagroda Starosty Powiatu Bielskiego i duet „Julani” – nagroda Stowarzyszenia „Koalicji Bielska".

- Są to nowe nazwiska w białoruskiej piosence autorskiej, które już wnoszą do niej nowe słowa i wartości. Do życia wnoszą odpowiedzi na pewne pytania, ale pytania też stawiają – z   sensem i z zadumą. Bardzo perspektywiczni wykonawcy i bardzo przyszłościowe zjawiska. To są tegoroczni laureaci festiwalu – tak skomentował decyzję jury jeden z jego członków, białoruski muzyk – Zmicier Vajciuszkiewicz.

W niedzielę w Podlaskiej Operze i Filharmonii w Białymstoku zaprezentowali się laureaci, a także Jauhien Barysznikau i zespoły „Navi” oraz „Bosaje Sonca”.

Organizatorem festiwalu jest Związek na Rzecz Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej – „Szczyty”.

Wróć do :: Białorusini w Polsce :: Strona główna

Komentarze

Wymagane pola formularza zostały oznaczone *.
E-mail użytkownika nie jest ujawniany — służy on wyłącznie do skontaktowania się z autorem w przypadku, gdy przesłany przez niego komentarz wzbudza wątpliwości moderatora.
Komentarze są publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora.
Komentarze nie na temat — jest on zadany przez powyższy artykuł — są usuwane.

Imię/ nick *
E-mail *
Tytuł
Komentarz *
 
Białorusini w Polsce :: najnowsze artykuły

Pożegnalny koncert „Zero-85”

W białostockiej kawiarni Fama, w obecności tłumu fanów i przyjaciół, odbył się ostatni koncert zespołu Jurka Osiennika. Koncert był też prezentacją pierwszego i jedynego (...)

Jubileusz Białoruskiego Zrzeszenia Studentów

Białoruskie Zrzeszenie Studentów (BAS) w Polsce obchodzi jubileusz 35-lecia swego istnienia. Z tej okazji w białostockim klubie "Zmiana Klimatu" spotkali się założyciele organizacji, (...)

Dzień Woli w Białymstoku

W kawiarni „Zmiana Klimatu” w Białymstoku miały miejsce uroczyste obchody 98 rocznicy proklamowania niepodległej Białorusi. Było to już 32 z rzędu świętowanie tego wydarzenia (...)

Andrzej Stepaniuk nominowany do nagrody „Złoty Apostrof”

Andrzej Stepaniuk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim znalazł się na krótkiej liście nominantów literackiej (...)

Oleg Łatyszonek uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności

Dwudziestu jeden działaczy opozycji lat osiemdziesiątych z Podlasia zostało uhonorowanych Krzyżami Wolności i Solidarności. Uroczystość odbyła się w Instytucie Pamięci Narodowej w Białymstoku. Wśród (...)